A KAP keretében megjelent az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívás, amire végül 10 milliárd Ft keretösszeget különítettek el.
Fókuszban az állatjóléti támogatások
Kiemelt figyelmet fordítanak az állatjólétre, ezt az állatjóléti támogatást pedig kifejezetten a húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítására lehet igényelni. A pályázatban megvalósítható a több gondozói felügyelet biztosítása, a belső élősködő fertőzöttség ellenőrzése – és a szakszerű védekezés, illetve a külső élősködők elleni védekezés, különös tekintettel a legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezésre.
Emellett választhatóan támogatható tevékenységek is megvalósíthatók, mint az ásványi anyag kiegészítés alkalmazása, csülökápolás biztosítása, a többlet almozás biztosítása, illetve a több élettér, legelő biztosítása.
Várhatóan 4000 gazdaság fejleszthet
Ez egy vissza nem térítendő átalány támogatás, amelynek összege az alábbi képen feltüntetettek szerint alakul. Várhatóan nagyjából 4.000 gazdaság részesül támogatásban.
Kik igényelhetik ezt az állatjóléti támogatást?
Olyan mezőgazdasági termelők pályázhatnak erre az állatjóléti támogatásra, akik rendelkeznek FELIR azonosító számmal, a támogatható állatok tartójaként szerepelnek a nyilvántartásokban és a támogatási kérelemben feltüntetett tenyészetek maradéktalanul megfelelnek a szarvasmarha fajra vonatkozó állatjóléti előírásoknak.
Fontos, hogy az egyéb nagyobb beruházásos pályázatok esetében (mint például az Állattartó telepek fejlesztésének támogatása pályázat) általában nem kizáró ok, ha valaki korábban állatjóléti támogatást igényelt, így akár még több támogatást igényelhetsz!
Már 3 hónap múlva igényelhető!
A támogatási kérelmeket 2024. június 3. – 2024. augusztus 5. között lehet benyújtani. Ennél a pályázatnál kulcsfontosságú a megfelelően vezetett gazdálkodási napló, azon múlik szinte minden, így mindenképp érdemes olyan partnerre bízni az igénylési folyamatot, akik ennek a rendezésében is tudnak segíteni.
Partnerünknél az www.allatjoleti.hu oldalon egy gyors regisztráció után könnyedén tájékozódhatsz a támogatás részleteiről, a fontos kötelezettségekről
és az állatlétszámod alapján várható támogatásod összegéről is! Náluk jó kezekben van a gazdálkodási naplód, és abban is biztos lehetsz, hogy minden információt szakszerűen átadnak részedre.