Egy pályázati folyamatot mindig hosszas gondolkodás előz meg, ami érthető is, hiszen számos kötelezettséggel, fenntartási idővel és munkával jár. Természetesen mi is segítünk, hogy pályázóink a legjobb döntést hozzák, éppen ezért az utóbbi időben különféle pályázatokon nyertes pályázóinkkal készítettünk interjúkat, melyeket szeretnénk megosztani veletek a blogunkon, hogy azoknak is segíthessünk, akik még csak fontolgatják a pályázati lehetőségeket.

Az interjúk több évvel a pályázati folyamat kezdete után készültek, így segítséget jelenthetnek átlátni a folyamatot, mérlegelni, de akár tapasztalat gyűjtésére is kiváló!

Kedves Andrea! Köszönjük az interjú lehetőségét, kérlek, mesélj nekünk arról, hogy milyen pályázatot vettél igénybe?

Mi több pályázatot vettünk igénybe. Először az állattartó telepek korszerűsítése, majd az erdészeti technológiák/erdei termékek feldolgozása, két nagy diverzifikációs pályázat és nemrég egy ÉLIP-es pályázatot is megnyertünk.

Hogyan szereztél tudomást a pályázatról?

Az első alkalommal egy ismerősünk pályázott a fiatal gazda pályázatra, ő ajánlotta a Gordius-t. Elmentünk egy személyes konzultációra, ahol teljesen elkanyarodtunk a fiatal gazda pályázattól, mert végül másban nagyobb lehetőséget láttunk. Az első pályázatunk az állattartó telepek korszerűsítése volt 2016-ban. Azelőtt folyamatosan figyeltük és kerestük a lehetőségeket, viszont mióta együttműködünk a Gordius csapatával, azóta Niki mindig felhívja a figyelmünket, ha akad olyan pályázat, ami beleillik a portfólióba. 

Mi motivált Téged abban, hogy pályázati támogatást igényelj?

Van egy kis birtokunk Nógrád megyében, Balassagyarmattól nem messze, itt szerettük volna megvalósítani az álmunkat. Sajnos ez egy költséges befektetés, amit önerőből nem tudtunk volna finanszírozni, így évekig kutattuk a pályázati lehetőségeket, hogy ezekkel a forrásokkal megkönnyítsük a folyamatot.

Esetedben hogy nézett ki a pályázat folyamata, mikor lett eredmény?

2016 őszén kezdődtek az előkészületek, 2017 januárjában adtuk be az első pályázatunkat, novemberben érkezett meg a támogató okirat. Több beruházásunk még folyamatban van, a nyáron szeretnénk fogadni az első vendégeinket.

Milyen fejlesztésekre használtad fel a támogatást?

Mi egy 3 hektáros területen szerettünk volna falusi vendéglátást kialakítani. Egy komplexumot álmodtunk meg, ahol a vendégek betekintést nyerhetnek a vidéki élet szépségeibe. Szeretnénk bevonni a vendégeket a tevékenységekbe, tehát kipróbálásra is lehetőséget biztosítunk.
Az állattartó telepek korszerűsítése pályázaton belül lóistállót építettünk ki, ahol lehetőség van lovagoltatásra, illetve szabadidős sport tevékenységet szolgáltatunk.
A nagy diverzifikációs pályázatokon belül szálláshelyekre (apartmanokra), illetve egy rendezvényházra nyertünk támogatást.
Nemrég pedig gyümölcsfeldolgozó és sajtkészítő berendezésre nyertünk támogatást, ezáltal lehetséges lesz majd a lekvár főzés, sajtkóstolás is. 

Milyen célokat tűzött ki a jövőre nézve?

Jelenleg a gyümölcsfeldolgozó és a sajtkészítő a fő projektünk, ezen kívül foglalkozunk birkákkal is, ezzel kapcsolatosan is nyújtottunk be pályázatot, de azt sajnos nem nyertük meg. Terveink között szerepel újra megpróbálni, ha megnyílik a pályázat.
Folyamatosan keresünk pályázatokat, bízunk benne, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően visszatérő vendégközösséget alakíthatunk ki.

Hogyan jellemeznéd a közös munkát a Gordius csapatával?

 Mi hihetetlenül elégedettek vagyunk a Gordius csapatával. Nagyon rugalmasak, segítőkészek és minden lehetőségre felhívják a figyelmünket. Tényleg szem előtt tartják az ember álmait!

Köszönjük az interjút Andrea!