A Gazdaságfejlesztési Minisztérium bejelentése alapján 8 milliárdos kerettel indít vállalkozásfejlesztési programokat az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft, amely a kis-, és középvállalkozások számára jelenthet segítséget.

A 2021-2027-es pályázati programozási időszakban a GINOP Plusz biztosítja a forrást a hazai KKV-szektor további megerősítéséhez, valamint a versenyképességük fokozásához. Blogbejegyzésünkben összegyűjtöttünk mindent, amit a GINOP Pluszról tudni érdemes, emellett részletesen kifejtjük az új vállalkozásfejlesztési programokat is.

Kompenzáció

GINOP Plusz – központban a vállalkozásfejlesztés!

A modern kor kihívásai új utakra terelik a magyar vállalkozásokat. A GINOP Plusz program célja, hogy támogassa a technológiai ugrást, digitális fejlődést és az innovációt a vállalkozásokban. Emellett munkavállalóink tudását erősítve, növelje a vállalkozások termelékenységét és a hozzáadott értéküket.

A 2021-2027 közötti időszakban a GINOP Plusz a korábbi GINOP eredményeire építve támogatja a magyar vállalkozásokat. A cél, hogy ezáltal a vállalkozások megújulva jobb pozíciót szerezzenek a nemzetközi piacon és a globális értékláncokban.

A GINOP Plusz elsődleges fókusza a vállalkozásfejlesztés, azon belül is a kis- és középvállalkozások beruházásai és működésük megújítása. Emellett kiemelt fókuszt helyeznek a környezetbarát gyártási folyamatok elősegítésére, általánosságban a hatékonyságnövelésre, valamint marketing költségek támogatásával is elősegítik a vállalkozás közismertségét.

Emellett más területeken is érkeznek pályázatok a GINOP Plusz keretében, mint a fenntartható munkaerőpiac, ugyanis ez kulcsfontosságú a jelenlegi gazdasági helyzetben. Ebben a kategóriában támogatás igényelhető a megújuló energia bevezetésére, a zöld közlekedés elősegítésére, energiahatékonysági támogatásokra, a körforgásos gazdaságra és a természetvédelemre. Az ifjúsági garancia keretében kiemelt cél az oktatás támogatása, a jövő nemzedékének nevelése, tehát a hozzáférhető oktatás elősegítése, a pedagógusok életpályájának megalapozása és a szociális ellátások, társadalmi felzárkózási programok és gyermekjóléti szolgáltatások támogatása. Továbbá a felsőoktatás, szakképzés kategóriában is igényelhető támogatás, mint a települések fejlesztése, infrastruktúra javítása, helyi közösségek megerősítése és a vidéki turizmus fejlesztése.

Az új program célja a jobb életszínvonal, munkahelyek védelme, növekedés és Magyarország versenyképességének erősítése. A GINOP Plusz egy új lendület a magyar gazdaság számára, amely a jövő kihívásaira válaszolva hozza el a változást.

8 milliárdból 3 fő feladat

Lóga Máté államtitkár bejelentette, hogy a GINOP Plusz program fogja biztosítani a forrásokat a 2021-2027 közötti időszakban. Ennek keretében az IFKA-nak három fő feladatot határoz meg a kormányzati KKV-stratégia:

  1. A hazai beszállító vállalatok fejlesztése,
  2. A vállalkozások felkészítése az ESG (környezeti, szociális és irányítási) szempontokra,
  3. Az energiahatékonyságot elősegítő fejlesztések előkészítése.

Az államtitkár  hangsúlyozta, hogy a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GFM) elvárja az IFKA-tól, hogy a programot ügyfélbarát módon valósítsa meg, a vállalkozások érdekeit elsődlegesen szem előtt tartva. Az IFKA a vállalkozói ügyfelek személyre szabott támogatását általánosan hozzáférhető és átlátható ügyfélutakon keresztül valósítja meg.

Fontos továbbá, hogy a GFM külön figyelmet fordít arra, hogy a szolgáltatások elérjék a hátrányos helyzetű térségek vállalkozóit, valamint a speciális vállalkozói csoportokat. Ennek érdekében a lehető legtöbb információt szeretnének eljuttatni a jövőbeni pályázati lehetőségekről.

Az IFKA ügynökségi feladatai között szerepel a pályázók szakmai támogatását szolgáló rendszerek kiépítése és működtetése, a szemléletformáló programok szervezése, a vállalkozói együttműködések ösztönzése, virtuális piacterek és kataszterek létrehozása a jobb átláthatóság érdekében. Emellett cégdiagnosztika, fejlesztési tervek készítése, üzleti partnerek keresése, klaszterekkel való együttműködés, képzési és mentorálási szolgáltatások nyújtása is része tevékenységeiknek, valamint a generációváltás elősegítését is szem előtt tartják.

Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?

Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.