Az uniós források csúszásával felértékelődnek a különböző forráslehetőségek a cégek számára. A kormány az elmúlt hónapokban több kedvezményes hitellehetőséget is bejelentett. Megnéztük, melyek azok, amelyek még elérhetőek és milyen feltételekkel.
Baross Gábor Hitelprogram
Február elsején indult el a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram mintegy 700 milliárdos kerettel, amely mára már szinte teljesen kimerült. A program célja, hogy segítse a nehéz helyzetben lévő vállalkozásokat olcsó forrásokhoz jutni a jelenlegi magas kamatkörnyezetben. A hitel fajtáiról és részleteiről korábbi blogcikkünkben olvashattak már. A mintegy 1100 milliárd forintnyi beérkezett hiteligényből jó látható, hogy a program rendkívül népszerű volt, ami miatt március elején Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter bejelentette, hogy a kormány elindítja a Baross Gábor Tőkeprogramot 600 milliárd forintos kerettel. A programnak három lába lesz: ingatlan- és értékpapír-alapokba való bevásárlás, a jelenlegi állami alapokra történő ráemelés és új alapok indítása.
A program indítása várhatóan a tavasz második felére tehető, ugyanis még vizsgálják a megvalósuló zöld ingatlanberuházások hatékonyságának növeléséhez szükséges jogszabály-módosítási javaslatokat és előkészítik az előterjesztést a kormány részére a szükséges intézkedésekről.
Széchenyi Kártya Program
Fejlesztésekre, energiahatékonyság javítására, beruházásra jelentős forrás kell, amelyet a kedvezményes Széchenyi Kártya Program hiteltermékei biztosíthatnak. Minden csomag esetében a fizetendő nettó ügyleti kamat évi fix 5%. A programban az alábbi hitelkonstrukciók érhetők el.
- kisvállalkozásoknak elérhető Széchenyi Mikrohitel Max+ (1-50 millió Ft, 13-120 hónap futamidővel)
- az agrárágazat programjait támogató Agrár Széchenyi Beruházási Hitel Max+ (1-500 millió Ft, 13-120 hónap futamidővel)
- átmeneti likviditási problémák kezelésére szolgáló, szabad felhasználású Széchenyi Folyószámla Hitel Max+ (1-250 millió Ft, 1,2 vagy 3 éves futamidővel)
- vállalkozások működéséhez kapcsolódó költségek kifizetésére szolgáló Széchenyi Likviditási Hitel Max+ (1-250 millió Ft, max. 3 éves futamidővel)
- beruházási célok megvalósítását szolgáló Széchenyi Beruházási Hitel Max+ (1-500 millió Ft, 13-120 hónap futamidővel)
A Széchenyi Kártya Programban elérhető konstrukciók alapfeltételei egységesek, ám az egyes pénzintézetek gyakorlatában jelentős eltérések vannak. Így előfordulhat, hogy az egyik bank elutasít egy olyan igényt, amelyet egy másik hitelez, ezért érdemes alaposan körülnézni a piacon.
Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?
Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.