Díjmentes útmutató a Kisfaludy pályázat elszámoláshoz – garantáltan sikeres projektmenedzsment
(TFC-M-1.1.2.-2020)

A Kisfaludy Pályázat célja olyan vidéki szálláshelyek támogatása, amelyek a korábbi fejlesztési programokból kimaradtak, különös figyelmet fordítva a kiemelt turisztikai térségekre. A pályázattól a szolgáltatások minőségének emelkedését, a vendégek számának növekedését és a szezonalitás csökkenését várják.

A pályázatokat július közepéig lehetett benyújtani, a nyertesek már értesítve lettek és nemrég meg is kapták a támogatást előleg formájában, amit 2021. szeptember 30-ig használhatnak fel. A Kisfaludy Program oldalán közzétett tájékoztató videó alapján feltételezni lehetett, hogy egy nagyon egyszerű folyamat vár a nyertesekre, ám a kifejezetten erre a pályázatra készített záró elszámolási útmutató egy ennél bonyolultabb verziót ír le. Sajnos vannak, akik már el is kezdték a támogatás felhasználását a pontos elszámolási szabályok ismerete nélkül, hiszen a megvalósítási határidő vészesen közeledik.

Készítettünk egy blogbejegyzést is, ahol Gálné Bosák Vivien pályázatírónkkal beszélgettünk, aki részletes betekintést nyújt a Kisfaludy ellenőrzés folyamatába, valamint a záró időszak nehézségeibe, a cikket ide kattintva tudja elolvasni.

A kialakult helyzet több okból kifolyólag is veszélyes lehet a nyertesekre:

  • Az előre kifizetett pályázati támogatásoknál a büntetések átlagos mértéke többszöröse, mint a „hagyományos” pályázatoknál, ahol csak úgy lehet lehívni a megnyert támogatásból, ha benyújtunk egy formailag és tartalmilag is megfelelő elszámolást (ismerünk olyan pályázatot ami szintén egy ehhez hasonló, „egyszerűsített” és előre kifizetett szabad felhasználású támogatás és a különböző mértékű visszafizetések a pályázók 60-70%-át érinti!)

  • Ennél a pályázatnál csak egy záró elszámolást lehet benyújtani, tehát nincsenek időközi kifizetések, ahol a következővel javítani lehet az előzőben elkövetett hibát

Tehát azt lehet mondani, hogy a nyertesek csupán a pályázati folyamat 5-10%-nál tartanak és az igazán nehéz rész még csak most következik, ami a fejlesztések megfelelő dokumentálása, a precíz projektmenedzsment, illetve a formai és tartalmi követelményeknek megfelelő záró elszámolás benyújtása. Amennyiben ezekbe hiba csúszik, büntetésekre lehet számítani és előfordulhat, hogy akár a teljes támogatási összeget vissza kell fizetni.

Számtalan nyertes és sikeresen elszámolt pályázat áll mögöttünk és közel 300 ügyfelünknek végezzük jelenleg is az elszámolását. Tapasztalataink alapján elkészítettük ezt a díjmentes projektmenedzsment-elszámolási útmutató csomagot, hogy segíteni tudjunk a megnyert támogatás helyes és jogszerű felhasználásában. A csomagban a következő dokumentumok találhatók:

Díjmentes útmutató a Kisfaludy elszámoláshoz

  • az általunk készített, általános leírás az Ön előtt álló pályázati folyamatról

  • a Kisfaludy elszámolással és projektmenedzsmenttel kapcsolatban a minket megbízó ügyfelek 35 leggyakoribb kérdése és a válaszok, amiknek legalább a fele már biztosan Önnél is felmerült.

  • a jelenleg hatályos Kisfaludy-s „Általános támogatási feltételek a Kisfaludy Turisztikai Program keretében támogatott pályázatokhoz” útmutató.

  • szintén a Kisfaludy-s pályázatok elszámolásának alapját jelenti, jelenleg is hatályos „kis összegű számlaösszesítő” és az ehhez csatolandó dokumentumok listája.

  • kifejezetten a magánszálláshelyek pályázatával kapcsolatban megjelent útmutató a záró elszámolási útmutató

Az alábbi mezők kitöltésével kérhet díjmentes útmutatót: