Óriási az érdeklődés a nemrég megjelent Lakossági napelemes rendszerek támogatása pályázat körül. Rengeteg kérdés érkezik hozzánk, ezért elindítjuk 5 részes blogsorozatunkat, amelyben részletesen bemutatjuk ezt a vissza nem térő lehetőséget!

Lakossági pályázatokról szóló második blogbejegyzésünkben arról lesz szó, hogy mire lehet pályázni és mekkora támogatást lehet igényelni a Lakossági napelemes rendszerek támogatása pályázat segítségével. További bejegyzéseinkben pedig segítünk eldönteni, hogy pályázatíróval vagy egyedül pályázzon, hosszasabban írunk az energiatakarékosságról és utolsó bejegyzésünkben a felkészülés során felmerülő leggyakoribb hibákra hívjuk fel a figyelmet.

lakossági pályázat

A pályázatok jelenthetik a segítséget

Sajnos manapság saját erőből szinte lehetetlen egy családi ház felújítása, a hitelekhez fordulni viszont ördögi kör és sok család nem is engedheti meg magának. A lakossági pályázatok segítségével vissza nem térítendő támogatásokhoz juthatunk, amelyből élhető otthont teremthetünk a fejünk fölé, sőt a felújításoknak köszönhetően házunk értéke is jelentősen megnő.

Mire adhatok be támogatási kérelmet?

A Lakossági napelemes rendszerek támogatása pályázat esetében kizárólag az alábbi két különböző műszaki tartalom egyikére igényelhető támogatás:

  • Tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése.
  • Napelemes rendszer telepítése, nyílászárók cseréje, tárolókapacitás létesítése és fűtési, valamint használati melegvíz előállító rendszerek elektrifikálása:
    • tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése, fűtési rendszer elektrifikálása infrapanelekkel és / vagy fűtőpanelekkel, villamosenergia tároló beépítése, nyílászáró csere (vízbázisú házközponti fűtési rendszerrel nem rendelkező ingatlan esetén), VAGY
    • tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése, fűtési rendszer elektrifikálása hőszivattyú alkalmazásával, villamosenergia tároló beépítése, nyílászáró csere (vízbázisú házközponti fűtési rendszerrel rendelkező ingatlan esetén, a meglévő rendszer kiváltása érdekében).

Nagyon fontos kiemelni, hogy ezek a fejlesztések csak olyan épületen valósulhatnak meg, amelyik megfelelő műszaki állapotban van ahhoz, hogy egyéb beavatkozás nélkül is alkalmas legyen a beruházás fogadására.

Azok is pályázhatnak erre a lakossági pályázatra, akik az Otthonfelújítási támogatás segítségével hozták olyan műszaki állapotba az otthonukat, hogy alkalmas legyen például a tető a napelem felhelyezésére, ugyanakkor természetesen kettősfinanszírozás nem lehetséges.

Mekkora támogatást lehet igényelni?

Ebben a lakossági pályázatban 100%-ban vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A minimális összeg 500 000 Ft, és ez az érintett ingatlan műszaki állapota, valamint a megvalósításra kerülő műszaki kombináció függvényében változik.

A tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése esetén bruttó 2.896.108 Ft,

A másik lehetőség szerint, tehát a napelemes rendszer telepítése, nyílászárók cseréje, tárolókapacitás létesítése és fűtési, valamint használati melegvíz előállító rendszerek elektrifikálása esetében az alábbi támogatási összegek lehetségesek:

  • tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése, fűtési rendszer elektrifikálása infrapanelekkel és / vagy fűtőpanelekkel, villamosenergia tároló beépítése, nyílászáró csere (vízbázisú házközponti fűtési rendszerrel nem rendelkező ingatlan esetén) esetén bruttó 9.368.464 Ft,
  • tetőszerkezetre helyezett, saját fogyasztás kiváltását célzó napelemes rendszer létesítése, fűtési rendszer elektrifikálása hőszivattyú alkalmazásával, villamosenergia tároló beépítése, nyílászáró csere (vízbázisú házközponti fűtési rendszerrel rendelkező ingatlan esetén) esetén bruttó559.214 Ft.

Aki lemarad, kimarad!

Előző bejegyzésünkben részletesen írtunk a beadási határidőkről, de most is felhívnánk a figyelmet arra, hogy ennél a lakossági pályázatnál kevesebb mint 2 hónap van hátra a pályázatok beadásáig, ezért érdemes minél hamarabb belefogni a pályázatok előkészítésébe.

Blogsorozatunk következő részében segítünk eldönteni, hogy pályázatíróval vagy egyedül pályázzon!

Ha tetszett a cikk, ide kattintva olvassa el korábbi bejegyzésünket is, ahol arról írtunk, hogy kiknek szól a Lakossági napelemes rendszerek támogatása pályázat és mikor érdemes jelentkezni.