Nyáron sem áll meg az élet pályázati fronton, sokszor elkerüli a figyelmünket egy-egy olyan kiírás, amely akár aktuális lehet vállalkozásunk számára. A vidékfejlesztési és vállalkozásfejlesztési pályázatok tekintetében több forrás is nyitva áll még a jelentkezők számára, blogbejegyzésünkben összeszedtük ezeket a releváns felhívásokat.

Siessen, ha nem akar lemaradni!
Több felhívás esetében már nincs sok idő a tervezésre és a beadásra, ugyanis az elkövetkező pár hónapban lezárulnak, és a pályázatok elkészítésére is szükséges elkülöníteni az időt.
Vidékfejlesztési pályázatok közül az egyik ilyen felhívás a Méhészeti ágazat támogatása, ahol többféle célból lehet igényelni a támogatást. A közel 2,8 milliárd forintos keretösszegű támogatás rendkívüli lehetőség az ebben az ágazatban tevékenykedők számára. A tavalyi évben és az év elején is megjelent méhjóléti támogatás után ez a kiírás már jóval szélesebb lehetőséget kínál a jelentkezők számára a fejlesztések területén, támogathatók a méhészeti tevékenység folytatásához és a vándoroltatáshoz szükséges új eszközök beszerzése, a méhbetegségek és kártevők elleni gyógyszeres / alternatív és preventív védekezés, illetve a petéző vagy párzatlan méhanyák, valamint anyabölcsők vásárlása. A pályázat végső beadási határideje augusztus 1., méhanya támogatás igénylése esetén ez a határidő augusztus 3. Bővebb információ a pályázatról ITT olvasható.
Rövidesen támogatás nyílik a haltermelők számára (MAHOP-5.3.4-2023), amely krízistámogatást nyújt a szárazság és a piaci változások okozta válság enyhítésére. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás tógazdasági haltermelés esetében 101.237 Ft/hektár, és intenzív üzemi haltermelés esetében 138.000 Ft/tonna. A teljes támogatási összeg egyszeri kifizetésként kerül folyósításra. A krízistámogatásra a kérelmek benyújtására 2023. július 23 – augusztus 31. között van lehetőség. A támogatás részleteiről ITT olvashat.
Vállalkozásfejlesztési pályázatok esetén közeledik a beadási határidő a Munkahelyi képzések támogatása – GINOP Plusz-3.2.1-21 kódszámú pályázati felhívás esetében is. A pályázatban a magyarországi KKV-k és nagyvállalatok igényelhetnek támogatást különböző munkahelyi képzésekre, mint a soft skill képzések, információs és kommunikációs képzések, nyelvi és szakmai képzések. A felhívásban budapesti cégek is részt vehetnek. Az elnyerhető támogatás KKV-k esetében maximum 75 millió Ft, nagyvállalatok esetében pedig maximum 150 millió Ft 50-70% intenzitás mellett. A kérelmek beadásának végső határideje 2023. július 31. A pályázat részletei és díjmentes előminősítés ezen az oldalon érhető el.
Szeptembertől újra igényelhető a közkedvelt Vállalkozó Start Program támogatás! A Program a vállalkozóvá válást segíti elő pályázati támogatással, melynek mértéke akár 4,5 millió Ft. A felhívás célja az új egyéni, illetve mikrovállalkozások indulásának támogatása, és a vállalkozók felkészítése különböző ismeret- és készségfejlesztéssel, valamint pénzügyi támogatással a vállalkozás induló költségeihez. A felhívás regisztrációhoz kötött, melynek felülete augusztus 1-jén nyílik meg. A pályázatot szeptember 1-től lehet beadni. A támogatás számos tevékenységre fordítható, többek között bérekre, járulékokra, új eszközök beszerzésére, üzlethelyiség vagy iroda bérlésére, eszközbérlésre, piaci megjelenésre, marketing költségekre, immateriális javak beszerzésére, és szakértői szolgáltatások igénybevételére, mint a tanácsadások, tréningek. Bővebb információért látogasson erre az oldalra!
Még van idő, de érdemes elkezdeni tervezni!
Az évek óta népszerű Tanyafejlesztési pályázat határidejét 2023. október 1-jére módosították. Ez azt jelenti, hogy azoknak, akik terveznek ilyen projekten dolgozni, viszonylag több idő áll rendelkezésre. A pályázat támogatást nyújt az áram bevezetéséhez, megújuló energia telepítéséhez (például napelemek), háztartási méretű ivóvízellátó rendszerek kiépítéséhez (például vízkezelő, víztározó, vízelosztó, víztisztító, háztartási szennyvízkezelő rendszerek), vízvezeték rendszer felújításához, valamint a szükséges beruházásokhoz.
A határidő meghosszabbításával együtt a pályázható összeg is változott, amely mostantól 7,8 millió forint lehet, míg korábban 6,2 millió forint volt. Azon személyek jelentkezhetnek a felhívásra, akik életvitelszerűen tanyán élnek, és akik saját tulajdonukban tartják az ingatlant (vagy házastársuk, egyenes ági rokona), amely nem haladja meg az 1 hektárt. Fontos feltétel továbbá, hogy az ingatlan elfogadott tanyasi térségben található. Ezek a tanyasi térségek a következők:
- Bács-Kiskun megye
- Békés megye
- Csongrád-Csanád megye
- Hajdú-Bihar megye
- Jász-Nagykun-Szolnok megye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
- Pest megye Ceglédi, Dabasi, Monori (kivéve Gyömrő), Nagykátai, Nagykőrösi és Ráckevei járásának települései.
A pályázat részletei valamint a díjmentes előminősítés ezen az oldalon érhető el!
Illetve a „Vízgazdálkodási ágazat fejlesztése” pályázatban is van idő tervezni és kalkulálni, ugyanis a határidő ebben az esetben is 2023. október 1-re változott. Ez a felhívás a klímaváltozáshoz való alkalmazkodást és a mezőgazdasági termelés biztonságának javítását célozza. Azon mezőgazdasági termelők jelentkezhetnek a pályázatra, akiknek üzemmérete meghaladja a 6000 STÉ (standard technológiai egység) értéket, és akiknek a bevételük 50%-a az előző évben mezőgazdasági termelésből származott. A pályázaton új öntözőberendezésekre, meglévők felújítására, hatékonyságuk javítására, víztározók építésére és szűrőmezők kialakítására lehet pályázni.A felhívás részleteit és a díjmentes előminősítést itt találja meg.
Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?
Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.
Forrás: