Az elszabaduló energiaárak és a növekvő infláció következtében nagyon felértékelődtek a az energiamegtakarítást célzó beruházások. Jelenleg a pályázati fronton ezek a beruházások nehezen megvalósíthatóak, ezért az ehhez szükséges forrást más úton kell a vállalkozásoknak előteremteni. A rezsiköltség csökkentés egyik eszköze lehet a Széchenyi Kártya Program Beruházási Hitel MAX csomagja, amely 05,-1,5%-os éves kamattal bír és közel 400 millió Ft összegig igényelhető.
Baljos fellegek gyülekeznek a KKV szektor felett, ugyanis az ősztől már akár két-háromszoros rezsiköltséggel is számolniuk kell. A rezsiköltség csökkentésére megoldást jelenthet a napelemes rendszerek kiépítése. Ezen rendszerek megtérülési ideje az év eleji 5 és fél évről őszre két évre csökkent, vagyis a kereslet hihetetlenül megnőtt. Persze a megtérülési idő függ a tevékenység jellegétől, az adottságoktól és nagyon sok körülménytől, ami viszont biztos, hogy ezen rendszerek kiépítésére igényelhető a Széchenyi Kártya Program Beruházási Hitel MAX csomagja. A hitel egyik alkonstrukciója az energiahatékonyság javítását és technológiaváltást segítő hitel, melynek éves kamata 0,5%.

Bővebben az energiahatékonyság-javítást célzó alkonstrukcióról
A Beruházási Hitel MAX energiahatékonyság-javítását célzó alkonstrukciója számos hitelcélt tartalmaz. Mindegyik célja, hogy olyan beruházást támogasson, amely a fenntarthatóságot és a zöld gazdaság elősegítését megteremti. Ide tartoznak a vállalkozás eszközeinek kiváltása energiatakarékos és környezetbarát eszközökkel, valamint olyan technológiák bevezetése, amely az energiafogyasztás csökkenését idézi elő, ezáltal rezsiköltség csökkentés valósulhat meg.
A Széchenyi Kártya Program Max üzletszabályzaténak hitelcéljai:
- nyílászáró korszerűsítés, valamint csere
- tető és homlokzat utólagos hőszigetelése
- világításkorszerűsítés
- gázkazán-csere (kondenzációs, hőszivattyú), valamint hűtők cseréje és korszerűsítése
- ipari kazáncsere
- melegvíz ellátó rendszer hőtermelőjének korszerűsítése
- villanymotorok cseréje
- ipari kapcsolószekrények hűtő- és fűtőberendezéseinek cseréje
- energiafelhasználást optimalizáló szoftverek beszerzése és alkalmazása
- vízfelhasználás optimalizálását szolgáló berendezések beszerzése, korszerűsítése
- újrahasznosításhoz szükséges berendezés beszerzése
- víztakarékos öntözőrendszerek kiépítése, víztározók létesítése
- termelőeszközök beszerzése, amelyekkel energiamegtakarítás érhető el.Ilyen termelőeszköz lehet:
- napelem rendszerek telepítése
- napkollektorok (napelemparkok is)
- villamos- és hőenergia tárolására alkalmas berendezés létesítése, amely a megújuló energiaforrásból származik
- geotermikus energia kiépítésére és hasznosítására irányuló beruházás
- biogáz üzem létesítése
Az igénylés feltételei
A Széchenyi Kártya Hitelprogram Beruházási Hitel MAX csomagja a mikro-, kis- és középvállalkozások számára kínál finanszírozási segítséget, gyorsan, minimális adminisztrációval. Fontos megjegyezni, hogy az a cég, amelyik a korábbi Széchenyi Kártya Program GO programban igényelt hitelt, úgy együttesen maximum 1 milliárd forintot vehet igénybe. Cégformát tekintve a vállalkozás lehet Kft, Nyrt., Zrt., Bt., egyéni vállalkozó, KKt., ügyvédi iroda, szövetkezet, ügyvédi és közjegyzői iroda, állatorvosok, őstermelő, családi gazdálkodó. Fontos, hogy az igénylőnek legyen minimum 1 lezárt üzleti éve, valamint hogy az elmúlt 6 hónapban nem volt 50%-nál nagyobb tulajdonos változása. Pénzügyi háttért tekintve fontos a pozitív saját tőke és a nyereséges gazdálkodás.
Elutasításra kerül az a hitelkérelem, ahol hatályos NAV végrehajtás van a vállalkozásnál, valamint kifizetetlen banki hitellel rendelkezik. Amennyiben a tulajdonos KHR/BAR listán szerepel, úgy szintén nem igényelhető a hitel.
Szűkös határidő
A Széchenyi MAX hitelkonstrukciók rendkívül rövid ideig állnak rendelkezésre: legkésőbb 2022. október 31.-november 15-ig aláírt szerződéssel kell rendelkeznie a vállalkozásnak, hogy megkapja a támogatott hitelt.
Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?
Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.
Forrás