Májusban beadható a várva várt Tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás (VP3-14.1.1-23)! A pályázat kiemelt célja elősegíteni, hogy az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat teljesítsék a gazdálkodók, illetve a növekvő kiadások kompenzálása.

állatjóléti támogatás

Mi támogatható a Tejágazati állatjóléti támogatásban?

Az alaptámogatás a higiéniai és takarmányozási kötelezettségek teljesítésére vonatkozik. Emellett alaptámogatást igényelhetnek a gazdálkodók a megnövekedett kiadások kompenzálására is.

A támogatás összegét a pályázó által tartott nőivarú, tejtermelő szarvasmarhák után ítélik meg, 20 hónapon keresztül. Gazdálkodási évente állategységenként meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek megfelelő támogatható állategyed.

A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásokból áll, az alaptámogatásról fentebb írtunk. Az alaptámogatás igényléséhez a pályázónak vállalnia kell, hogy a tartási helyen négyzetméterenként átlagosan legfeljebb 0,24 állategységet tart, a tejtermelő szarvasmarhákat naponta legalább két alkalommal ellenőrzi , valamint biztosítja a csülökápolást.

A kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt igényelhető, azonban a kiegészítő támogatások egymástól függetlenül is igényelhetők és igénybevételük nem kötelező. Ahhoz, hogy a pályázó további, kiegészítő támogatásban részesüljön, teljesítenie kell a következő kötelezettségvállalásokat: a „kijárás a szabadba” előírása legeltetés biztosítása, illetve a megfelelő víz és megfelelő takarmányozás biztosítása.

Mekkora a támogatás összege?

A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás pályázatban vissza nem térítendő támogatás igényelhető, állategység alapon kerül kifizetésre, a támogatott tenyészetben töltött napok alapján. A támogatás intenzitása 100%. A pályázatra 28 milliárd Ft keretösszeget különítettek el, amelyből várhatóan 650 pályázó részesül támogatásban. A nyertes pályázók 2 részletben hívhatják le a támogatást.

Kik igényelhetik a támogatást?

Olyan mezőgazdasági termelő igényelheti a támogatást, aki a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként bejegyzett állattartóként szerepel, valamint valamennyi állategészségügyi nyilvántartási és nyomonkövetési kötelezettségének eleget tesz és betartja az állategészségügyi és állatvédelmi szabályokat.

Mikor lehet benyújtani a támogatási kérelmeket?

A támogatási kérelmeket 2023. május 1. – 2023. május 31. között lehet benyújtani. Mindenképp érdemes mihamarabb benyújtani a támogatási kérelmet, ugyanis az állatjóléti támogatások esetében mindig rengeteg az érdeklődő.

Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?

Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.