Megjelent az Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban (KAP-RD31-1-24) pályázat, pontosan a KAP menetrend szerint indul az agrár pályázati dömping!

Az állatjóléti támogatás célja a hazai húshasznosítású szarvasmarha állományok általános jólétének javítása. Több módon igyekeznek elősegíteni a 7 hónapnál idősebb, nőivarú, húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását.

állatjóléti támogatás

Mire fordítható az állatjóléti támogatás?

Az állatjóléti támogatást a húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását célzó intézkedések teljesítésére lehet fordítani. Ezen belül vannak kötelezően megvalósítandó tevékenységek, amely a több gondozói felügyelet biztosítása; a belső élősködő (endoparazita) fertőzöttség ellenőrzése és az ellenük való szakszerű védekezés; illetve a külső élősködők (ektoparaziták) elleni védekezés, különös tekintettel a legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezésre.

Emellett vannak további választható támogatható tevékenységek, mint az ásványi anyag kiegészítés alkalmazása, a csülökápolás biztosítása, a többlet almozás biztosítása, illetve a több élettér, legelő biztosítása.

Mekkora támogatást lehet igényelni?

Az állatjóléti támogatásra 10 milliárd Ft forrást különítettek el, amelyből nagyjából 4000 projekt kerülhet megvalósításra. A támogatás 100%-ban vissza nem térítendő, egységköltség alapú átalány támogatás. Legfeljebb 2,5 millió Ft támogatás igényelhető 5 évre, az alábbi táblázatban szereplő információk szerint. A támogatás igénybevételéhez a kötelező előírások vállalása önmagában elegendő, azonban a választható előírások bármelyikének vállalásával az állatjóléti feltételek magasabb szintű biztosítására nyílik lehetőség.

állatjóléti támogatás

Ki igényelheti az állatjóléti támogatást?

Olyan mezőgazdasági termelő, aki:

  • természetes személy, jogi személyiségű vállalkozás, jogi személyiségű nonprofit szervezet,
  • rendelkezik FELIR azonosító számmal,
  • a TIR rendelet alapján vezetett nyilvántartásban a támogatható állatok tartójaként szerepel,
  • a támogatási kérelemben feltüntetett tenyészetei maradéktalanul megfelelnek a szarvasmarha fajra vonatkozó állatjóléti előírásoknak,
  • a szarvasmarha fajra vonatkozó jelölési és nyilvántartási, továbbá tenyészetre vonatkozó nyilvántartási szabályokat betartja,
  • vállalja a kötelezettségek teljesítését a kötelezettségvállalási időszak teljes időtartama alatt, az adott évi kifizetési kérelem benyújtására tekintet nélkül.

A kedvezményezettnek a teljes kötelezettségvállalási időszak alatt (2024. május 1-2029. április 30.) be kell tartania valamennyi vállalt kötelezettséget.

Mikor lehet pályázni?

A támogatási kérelmeket 2024. május 02. – 2024. június 03. között, vagy forráskimerülésig lehet benyújtani. Azonban a mezőgazdasági pályázatokhoz hasonlóan ez a támogatási is bonyolult, számos dokumentum bekérésére van szükség és a KAP pályázati dömping miatt a folyamatok a szokásosnál is lassabban haladnak, így azt javasoljuk, hogy minél hamarabb fogj bele a pályázati felkészülésbe!

Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?

Értesülj időben és érthető formában a számodra elérhető (és elnyerhető) pályázati lehetőségekről!