A Kisfaludy Program keretében megnyílt a Vidéki italüzletek versenyképességének támogatása pályázat, ami kifejezetten az alkoholos italokra specializálódott vendéglátóhelyeket (bár, kocsma, borozó) támogatja. A kocsmás pályázatban olyan beruházások és eszközbeszerzések valósíthatók meg, amelyek enyhítik a vendéglátóhelyek közüzemi terheit és a vendéglátók gazdaságilag fenntartható és környezettudatos, valamint minőségorientált fejlesztéseit célozzák.

Akár 3 millió Ft támogatás a kocsmás pályázatban
A pályázat keretösszege 1 milliárd Ft. A kocsmák, bárok, borozók akár 3 millió Ft teljes mértékben vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek 100%-os intenzitással. A pénzt fordíthatják energiahatékonysági beruházásokra, eszközbeszerzésre, bértámogatásra, közüzemi díjak rendezésére és marketing fejlesztésekre is. Ráadásul ezeknek a fejlesztéseknek a megvalósítására 100% előleget lehet lehívni.
Szinte minden támogatható
A kocsmás pályázatban számos területre igényelhető támogatás, részletesen a következőkre:
- Energiahatékonyság: pl. nyílászáró csere, klíma vásárlása
- Eszközbeszerzés: beépített eszközök, berendezések, egyéb működést szolgáló beszerzések, vendégélményt és komfortot fokozó eszközök vásárlása, munkaruha, egyenruha, védőruha, a vendéglátó üzlet üzemszerű működését közvetlenül szolgáló fogyóeszköz
- Bértámogatás: munkaszerződéssel legalább napi 4 órás bejelentett munkaviszonyban lévő munkavállaló bérére és adóterheire fordítható a támogatás. Továbbá a KKV tulajdonosának munkabére is elszámolható, ha a tulajdonos munkaviszonyban is bejelentett munkavállaló, továbbá az egyéni cég és egyéni vállalkozó bére is, amennyiben személyesen munkát végez.
- Működési támogatás: közüzemi díjak
- Marketing (maximum 500.000 Ft): üzlet logója, cégérének, arculatának megtervezése, legyártása és kihelyezése, online-, nyomtatott sajtó és közösségi média megjelenések, célzott reklámkampányok (pl: szórólapok, hirdetési újságok stb.), saját honlap kialakítása.
A kocsmás pályázatban nem elszámolhatók a takarításhoz kapcsolódó eszközök (pl. mosógép, szárítógép, (robot)porszívó, vasaló, gőzölő), takarítószerek, IT-eszközök költségei (pl. tablet, nyomtató, mobiltelefon, szoftver, fényképezőgép), kerti növények, kert gondozáshoz szükséges eszközök (pl. lombszívó, (robot)fűnyíró) és a pályázatírás költségei, sikerdíj.
Ne maradjon le, itt a kocsmás pályázat!
A kocsmás pályázati támogatást olyan adószámos magánszemély, egyéni vállalkozó, egyéni cég és gazdasági társaság (Bt, Kft.) igényelheti, aki:
- minimum 1 lezárt üzleti évvel rendelkezik a 2023. és/vagy a 2024. évet illetően, és az NTAK-ban is rögzítésre került,
- az általa üzemeltetett vendéglátó üzlet egész évben nyitva tart (NTAK-regisztráció szerint),
- a vendéglátó üzlet 1000 fő lélekszám alatti településen működik.
- magyar pénzintézetnél vezetett pénzforgalmi számlával rendelkezik,
- a pályázat benyújtásakor már regisztrált a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (a továbbiakban: NTAK),
- NTAK adatszolgáltatási kötelezettség esetén a pályázat benyújtásának napját megelőző 15 napban napi zárást, és a nyitva tartott napokra forgalmi adatot küldött az NTAK-ba,
- a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletben meghatározott vendéglátó üzlet kategóriába tartozik és az erről szóló nyilvántartásba vételi dokumentummal rendelkezik.
Remek hír, hogy a pályázatban egy szolgáltató több vendéglátó üzletére is igényelhet támogatást!
Márciustól beadhatók a kérelmek
A kérelmeket 2025. március 3. – április 3. között lehet benyújtani, a beadási idő rövid és ilyen jellegű, 100%-ban vissza nem térítendő támogatást ritkán igényelhetnek a cégek. Ezért javasoljuk, hogy minél hamarabb kezdje el a felkészülést és a pályázati kérelem összeállítását!
Küldhetünk pár ígéretes pályázatot?
Értesüljön időben és érthető formában az Ön számára elérhető (és nyerhető) pályázati lehetőségekről.